Jaké zdravotní problémy dokáže léčit ČAGA SIBIŘSKÁ?

1432 zobrazení1.6. 2022 Tomáš

Čaga sibiřská

Mnozí jste možná o této 100% přírodní houbě ještě neslyšeli, ale její blahodárné účinky pro zdraví stojí za přečtení a obzvlášť za využití pro vaše tělo. Roste v chladných lesích severní Evropy, Asie a Severní Ameriky. Její dlouhá tradice v čínských, korejských, severoevropských a sibiřských léčitelstvích jen potvrzuje její úžasné účinky. Obsahuje více než 200 různých biologických aktivních látek, které jsou z farmakologického hlediska nejdůležitější. Nejkvalitnější houby rostou na bříze.

Níže si přečtěte, které závažné problémy dokáže tato zázračná houba léčit:

  • rakovina prsu a dělohy
  • zánět a rakovina žaludku
  • onemocnění dvanáctníku, slinivky břišní a sleziny
  • žaludeční vředy
  • zánět a rakovina jater
  • cukrovka
  • různá autoimunitní onemocnění
  • Crohnova choroba a další…

Čaga sibiřská je typ houby, který můžete použít také pro níže uvedený seznam problémů, které v dnešní době postihuje velké procento lidstva:

#1 Posiluje imunitní systém

Sibiřská čaga má antivirové a antibakteriální účinky. Zvyšuje odolnost organismu vůči chorobám a podporuje jeho schopnost bojovat s viry. Účinek na imunitu prokázaly také nedávno realizované laboratorní testy, které poukázaly především na efektivitu beta-glukanů a terpenoidů z hub k posílení přirozené imunity. Vědci dokonce prokázali antivirové účinky hub na HIV a hepatitidu.

#2 Příznivě působí na trávicí systém

Čaga sibiřská odstraňuje problémy s trávením a zlepšuje vylučování. Příznivě působí proti zánětu žaludku, dvanáctníku, střev a žaludečním vředům, onemocněním slinivky břišní a sleziny, Crohnově chorobě a autoimunitním onemocněním. Zlepšuje také činnost jater a chrání jaterní buňky před poškozením toxickými látkami.

#3 Má protirakovinné účinky

Mezi vědecky prozkoumané zdravotní přínosy kyseliny betulinové, kterou čaga obsahuje, patří její protirakovinné účinky, které zabraňují tvorbě a růstu rakovinných buněk. Uvádí se zejména, že jde o nádory trávicího traktu, ale také rakovinu prsu a ženských pohlavních orgánů. Čaga tedy může fungovat jako prevence proti vzniku nádorů. Snižuje také nežádoucí účinky chemoterapie a působí cytotoxicky proti různým typům nádorových buněk, zatímco zdravé buňky nejsou zasaženy. Může tak sloužit jako vhodný doplněk ke standardní léčbě nádorových onemocnění.

#4 Je účinná při cukrovce

Právě cukrovka se stala předmětem několika výzkumů, jejichž výsledky podpořily předpoklad, že čaga může ovlivňovat vznik a průběh cukrovky – a to především diabetes 2. typu. Čaga totiž zvyšuje hladinu inzulínu a snižuje hladinu glukózy.

#5 Pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu 

Čaga posiluje nervový systém a zlepšuje kognitivní funkce mozku, jako jsou paměť a učení.

#6 Je účinná při kožních onemocněních

Čaga příznivě působí při kožních onemocněních, zejména při psoriáze a ekzémech. Přispívá také k vymizení kožních výrůstků a pigmentových skvrn.

#7 Další účinky

Čaga dokáže zvýšit schopnost organismu zvládat úzkost a stres. Má také analgetické účinky, tedy snižuje bolest. Příznivě působí i při vypadávání vlasů, artritidě či astmatu. Díky vysoké zásobě antioxidantů snižuje negativní působení špatného ovzduší, alkoholu či chemie v lidském organismu.

Aktuálně máme v nabídce Čaga Sibiřská 60 kapslí. Zároveň nabízíme také Cordyceps, o kterém se více dočtete zde.

Zdroj: Superfood, Zdravý svet

Produkty v článku

Ďalšie články